Şirket Profili ve Tarihçe

Akarslan İnşaat Grubu; “İnşaat, Gıda, Tekstil, İthalat-İhracat” sektörlerinde faaliyetlerine 1987 yılında kurduğu Ziyaoğlu İnşaat ismiyle başlamıştır. Tamamladığı ve devam ettirdiği tüm projelerde modern yaşam standartlarını düşünen ve gerçekleştiren Akarslan İnşaat, bugüne kadar yurtiçi ve yurtdışında 1200’ün üzerinde konut inşa etmiştir. Akarslan İnşaat, İstanbul Büyükçekmece’de merkez ofisinde, deneyimli yöneticileri, proje mimarları ve elit çalışanlarıyla yurtiçi ve yurtdışında özel proje çözümleri sunmaktadır.

Akarslan İnşaat; sektörünün öncüsü olan Grup Beton, Tek Yapı, İnanoğlu Yapı, Mutuğ Kereste firmalarıyla Ziyaoğlu İnşaat ismiyle kuruluşundan günümüze gelene kadar ki başarıyla sürdürdüğü işbirliğini, daha da ileriye götürerek, özellikle yapı projeleri sektöründe kazandığı uzmanlık ünvanları ve referanslarıyla İNŞAAT, Gıda, Tekstil ve İthalat-İhracatalanlarında ülkemizin önde gelen üreticisi konumuna gelmiştir.

Akarslan İnşaat’ın sektöründe söz sahibi ve kalıcı olma hedefi, müşteriyi merkeze koyan memnuniyet odaklı hizmet anlayışına dayanmaktadır. Firmamız bu doğrultuda emin adımlarla yoluna devam ederken; kalite bilincimiz, çevreye olan duyarlılığımız, günümüzde yine şirketimizin, sektöründe güvenilir, öncü ve güçlü bir kurum olmasını sağlamıştır. Akarslan İnşaat’ın bu güçlü imajı, yapı ve mimari sektöründe yenilik kaynağı olarak firmamızın ilklere imza atmasına vesile olmuştur. Şimdi Akarslan İnşaat, uzman yöneticileri ve deneyimli elit personelleriyle, Türkiye’de İnşaat sektörünün yükselen değeri olmasının haklı gururunu yaşıyor.